چهارشنبه 2 خرداد 1403
چهارمین همایش شعب استانها
چاپ
برگزاری گردهمایی رؤسای هیئت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد
گردهمایی یک روزه رؤسای هیأت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف بحث پیرامون هماهنگی فعالیت شعب کانون در استان ها، اخذ پیشنهاد و ارائه راه کارهای رؤسای کانون ها برای رفع مشکلات اعضا، بررسی عملکرد سال 93 و بررسی برنامه های کانون در سال 94 روز سه شنبه، 29 اردیبهشت ماه 94 در ساختمان شهید رسول زاده تهران برگزار شد.
در این گردهمایی که با حضور اعضای هیأت مدیره دفتر مرکزی کانون، مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت افق مهر (متعلق به کانون) و رؤسای هیأت مدیره مراکز استانی کانون و با حضور آقای مهندس منصور میرمرادی معاون محترم توسعه مدیریت، آقای ریاحی کیا مدیرکل محترم منابع انسانی در ساختمان شهید رسول زاده برگزار شد، رؤسای هیأت مدیره مراکز کانون بازنشستگان بنیاد شهید و امور ایثارگران استانها به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه نظام مند کردن خدمات بنیاد به بازنشسته ها، پیگیری طرح تکریم بازنشستگان در قالب طرح خدمات رسانی به پرسنل، لزوم تغییر نگاه بنیاد به بازنشستگان، ادامه عضویت بازنشسته ها در صندوق وام کارکنان بنیاد، پایدار کردن خدمت رسانی به بازنشسته ها و رفع مشکلات فضای کاری کانون بازنشستگان در برخی از استانها و نیز مشکلات بازنشستگان پیش از موعد به علت نقض آراء آنان از سوی شعب تجدید نظر دیوان عدالت اداری و کاهش مستمری سنوات ارفاقی بازنشستگان پیش از موعد پرداختند.

آقای هادی قلم نویس رییس هیأت مدیره کانون در این گردهمایی با تبریک اعیاد شعبانیه، بر ضرورت فعال سازی کارگروه های تخصصی کانون به عنوان ظرف حضور اعضاء در فعالیتهای کانون، تقویت ارتباط با بازنشستگان و نیز تعامل بیشتر با بنیاد تأکید نموده و در خصوص اقدامات انجام شده در مورد مستمری بازنشستگان پیش از موعد از طریق مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، وزارت کار و دیوان عدالت اداری توضیحاتی ارائه نمودند.

در این گردهمایی آقای عبدالکریم هودگر مدیر عامل شرکت همت گستران افق مهر بر فعال سازی نمایندگی شرکت افق مهر در استانها تأکید نموده و رؤسای هیأت مدیره کانون استانها را مسئول مستقیم نمایندگی شرکت افق مهر در استانها دانسته و ایفای نقش بیشتر آنان را خواستار شد.

آقای جعفر خادم رییس هیأت مدیره کانون استان خوزستان و مدیر دفتر نمایندگی شرکت افق مهر در آن استان فعالیتهای اقتصادی شرکت افق مهر در آن استان را به عنوان نمونه کارهای موفق استانی تشریح نمود.
در ادامه گردهمایی رؤسای هیأت مدیره کانون استانها به بیان نظرات و دیدگاه های خود و مشکلات و چالش های کانون در استانها پرداختند.

در این گردهمایی با مرور عملکرد سال 1393 و برنامه های سال 1394 کانون استانها بر تکمیل گزارش عملکرد 1393 و برنامه های سال 1394 تأکید شده و مقرر شد گزارشات تکمیلی ظرف ده روز آینده به دفتر مرکزی کانون ارسال گردد.

در این گردهمایی آقای مهندس میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، خطاب به رؤسای هیأت مدیره کانون های استانی گفت: شما به عنوان بهترین های بنیاد، همواره همراه و در کنار خانواده های شهدا و ایثارگران بوده و به آنها خدمت کرده اید.
وی با تأکید بر اینکه شروع هر کاری نیازمند یک رابطه دو طرفه است، اظهار داشت: هرکجا که انتظار داشته باشیم کارمان یک طرفه انجام شود، پیشرفت نخواهیم داشت. پس برای توسعه موفقیت های خود باید خودمان هم گام برداریم و تلاش کنیم.
میرمرادی با اشاره به راه کار بنیاد برای فرصت دادن به بازنشسته ها، گفت: تعمیم دادن ظرفیت ها و استفاده صحیح و به جا از آن می تواند موفقیت های خوبی را در پی داشته باشد. همچنان که این ظرفیت ها در حوزه منابع انسانی حاصل شده و گام هایی نیز برداشته شده است، ولی نباید از این موضوع غافل شد که مشارکت شما در این مسیر الزامی است.
وی با بیان تأکید حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به امور مرتبط با بازنشسته ها، افزود: ما می دانیم و همواره تأکید می کنیم که شما بهترین های سازمان هستید و همواره نیز کمک می کنیم که کانون های استانی بتوانند از ظرفیت های استان ها استفاده کرده و پیشرفت کنند.
معاون توسعه مدیریت بنیاد، افزود: شما بهترین دوره عمر خود را در بنیاد سپری کرده اید و در طول این سال ها از نظر معنوی رشد کرده و بهره برده اید. اینکه بنیاد امروز به این شکل در حال خدمت رسانی به ایثارگران است نیز مدیون حضور و فعالیت های شما در این سازمان است.
میرمرادی ادامه داد: کسانی که پس از 30 سال خدمت از سازمان منفک شده اند، از ما جدا نشده اند و بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره معطوف به همکاران و خانواده هایی است که در حال حاضر در سازمان حضور ندارند. در جهت تقویت کانون، کارهای قابل برون سپاری به خصوص در مراکز ورزشی و توانبخشی بنیاد (مؤسسه فرهنگی، ورزشی ایثار) پیگیری شود و معتقدم هنگام بازنشستگی سهم کارکنان در صندوق اعتبار به کانون منتقل شود. تخصیص سهمیه حج و مراکز فرهنگی و سیاحتی بنیاد به بازنشستگان و نیز پایش سلامت بازنشستگان نیز مورد تأکید این معاونت و اداره کل توسعه منابع انسانی می باشد.
معاون توسعه مدیریت بنیاد با تأکید بر همکاری و هم گامی در پیشبرد امور و رفع مشکلات و تقویت کانون بازنشستگان، گفت: در این صورت گام ها مستحکم تر و موفقیت ها نیز بیشتر می شود. بازنشستگان بنیاد مایه عزت و افتخار ما هستند و ما می خواهیم فضایی برای آنها ایجاد شود که بازنشسته ها، کانون های بازنشستگی را مکان امید خود تلقی کرده و در آن فعالیت کنند.

آقای ریاحی کیا مدیرکل منابع انسانی بنیاد در ادامه این گردهمایی با تأکید بر همکاری رؤسای هیأت مدیره کانون های استانی با ستاد مرکز در راستای رفع برخی مشکلات و نیل به اهداف کانون، گفت: اعلام مشکلات استان ها به صورت مکتوب به مرکز می تواند ما را در رفع مسایل و برداشتن قدم های مثمر ثمر در بهبود فعالیت کانون ها یاری کند.
ریاحی کیا ادامه داد: با شناسایی پتانسیل های اجرایی مراکز استان ها و ارائه بسیاری از تکالیف به آنها بسیاری از مسائل موجود مرتفع می شود. همچنین در این صورت توانمندی های کانون های بازنشستگی استان ها نیز ارتقاء یافته و در نتیجه خدمات بهتری به اعضا ارائه می شود.
وی با تاکید بر برقراری تعامل مدیران و اعضای کانون های استانی با مدیران کل استان ها و ادامه این تعامل و همکاری، افزود: ما نیز به نوبه خود در این زمینه فعالیت می کنیم و در صدد هستیم که بازنشستگان بتوانند در بحث های سیاحتی و زیارتی از امکانات پیش بینی شده برای شاغلان در بنیاد استفاده کنند.
ریاحی کیا گفت: استفاده از تسهیلات ویژه برای بازنشستگان بنیاد منوط به پیگیری رؤسای کانون های استانی است. ما نیز می خواهیم که استفاده بازنشسته ها از این امکانات سیستمی شود و آنها هم بتوانند بدون مشکل از خدمات بنیاد بهره ببرند.
مدیرکل منابع انسانی با اشاره به بحث درمان بازنشستگان و تأکید بنیاد بر خدمات رسانی در این زمینه، گفت: امکان تأمین هزینه درمان بازنشستگان و یا وابستگان آنها که دچار بیماری صعب العلاج هستند از صندوق تکمله بیمه تکمیلی درمان وجود دارد. همچنین با همکاری بیمارستان ساسان این بیماران می توانند از استان های سراسر کشور به تهران منتقل شده و از خدمات پزشکی و درمانی این بیمارستان استفاده کنند.
ریاحی کیا اظهار داشت: طی تفاهم های به عمل آمده بر آن هستیم که استفاده از امکانات مراکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار به بازنشسته های بنیاد نیز تسری یابد و آنها هم بتوانند مانند خانواده های ایثارگران و سایر کارکنان شاغل در بنیاد از خدمات رفاهی، ورزشی و درمانی این مراکز استفاده کنند.

در این گردهمایی آقای مهر علی زاده مدیر عامل شرکت خدمات جهانگردی و زیارتی شاهدان کوثر در خصوص چگونگی عضویت بازنشستگان در باشگاه اعضای آن شرکت و برخورداری از برنامه رزرواسیون و تخفیفات مراکز اقامتی بنیاد داز طریق سایت اینترنتی آن شرکت به آدرس http://shahedankowsar.com توضیحاتی ارائه نمود.