چهارشنبه 30 خرداد 1403
معرفی کانون
چاپ

اهداف و وظایف کانون:

 

بر اساس اساسنامه و آیین نامه اجرایی کانون (مصوب وزارت کشور)، اهداف و وظایف کانون عبارت است از:

 

1.       صیانت از حقوق مادی و معنوی اعضاء و دفاع از حقوق مشروع آنان و سعی در بهبود معیشت و رفاه بازنشستگان عضو کانون.

2.       تلاش در جهت افزایش منزلت اجتماعی بازنشستگان عضو کانون و همکاری در بزرگداشت روز ملی بازنشستگان و کمک به شناسایی و معرفی بازنشستگان نمونه بنیاد شهید و امور ایثارگران.

3.       فراهم آوردن زمینه لازم برای استفاده از دانش، تجارب و تخصص ارزشمند بازنشستگان.

4.       تلاش در جهت ارتقاء سطح بهداشت و درمان اعضاء و خانواده آنان.

5.       فراهم آوردن امکانات و تسهیلات استفاده از فضاهای فرهنگی و رفاهی مناسب برای تأمین اوقات فراغت اعضاء و افراد خانواده آنها از قبیل اردوهای زیارتی و سیاحتی.

6.       هماهنگی برای مشارکت بازنشستگان در سرکشی و عیادت از بازنشستگان بیمار و یا شرکت در مراسم جشن و یا ترحیم بازنشستگان و اعضای درجه یک خانواده آنان.

7.       تشکیل کارگروه های تخصصی به منظور اجرای اهداف کانون و کوشش در جهت استیفای حقوق بازنشستگان .

8.       همسو نمودن اعضای کانون درزمینه مشارکت های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی با برگزاری نمایشگاه، هم اندیشی و گردهمایی درجهت اهداف قانونی کانون.

9.       جلب همکاری و کمک مادی و معنوی اعضای کانون و سازمانها و افراد نیکوکار در یاری رسانی و ایجاد امکانات و تسهیلات رفاهی برای اعضای کانون.

 

کانون بازنشستگان بنیاد از طریق فعال نمودن شعب استانی و کارگروه های تخصصی و تأسیس"شرکت همت گستران افق مهر"در تلاش است با سازماندهی کلیه بازنشستگان و نخبگان و پیشکسوتان عرصه خدمت به ایثارگران، در راستای اهداف خود و در جهت تحقق بند هشت سیاستهای کلی نظام اداریمبنی بر" حفظکرامت و عزت و تأمین معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران و بهره گیری از نظرات وتجارب مفید آنها" گام بردارد.