یکشنبه 24 تیر 1403
کتابخانه الکترونیک - مقالات
عادتهای پیر کننده را بشناسیم 
 
دیر خوابیدن، کم تحرکی و ورزش نکردن، تمایل به خوراکی های شیرین، سیگار کشیدن، مالیدن چشم، تغییر پی در پی وزن، خوابیدن روی شکم، کنترل نکردن استرس، نداشتن برنامه غذایی سالم، نوشیدن ناکافی آب و خصومت و دشمنی، برخی از عادتهای پیرکننده به شمار می روند ...

مختصری از فواید مصرف روزانه سبزیجات 
 
مصرف روزانه سبزیجات ضامن سلامتی شخص می باشد. مصرف سبزیجات از بروز بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت، سرطان و چاقی پیشگیری می نماید. مقدار سبزیجات مورد نیاز بدن با توجه به هرم راهنمایی غذایی به طور کلی روزانه 200 گرم می باشد که این مقدار برای سالمندان بالای هفتاد سال و نوجوانان و کودکان کمتر است.

حالت های نادرست خوابیدن 
 
اصلاح نحوه ی خوابیدن باعث راحتی و استراحت کامل ماهیچه های شما و ذخیره انرژی بیشتر برای صبح روز بعد خواهد شد و این باعث میشود روز هایی که پیش رو دارید را با شادابی بیشتری آغاز کنید

ترفندها و نکات طلایی در خانه داری 
 
راهکارهایی برای تشخیص برخی تقلبها در صنایع غذایی + مهمان در راه و خانه نامرتب! گاهی وقت ها به دلایل مختلف فرصت سر و سامان دادن به موقع به خانه ای که بهم ریخته به دست نمی آید. حالا کافی است کسی زنگ بزند و بخواهد بیاید مهمانی. آن وقت دیگر نورعلی نور است و چاره ای ندارید جز این که در همان وقت اندکی که دارید، سر و سامانی به وضع خانه بدهید. طبیعی است که اینجور وقت ها فرصت خانه تکانی دست نخواهد داد و تنها راهی که دارید این است که بی نظمی ها را مخفی کنید و فقط وانمود کنید منزل تان تمیز است. البته باید قول بدهید در اولین فرصتی که دست داد همه خانه را تمیز کنید.

معیارهای گزینش در قرآن و نهج البلاغه 
 
آنچه این مقال در صدد بررسی آن است معیارهای گزینش نیروی انسانی برای تصدی مشاغل و به عبارت دیگر، ملاک و معیار عزل و نصب کارکنان می باشد. برای بررسی، ابتدا از رهگذر قرآن، این موضوع بررسی و سپس باعنایت به بیانات حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه و یا سایر متون روایی بحث تکمیل گشته که در این میان، نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

پنج ماده غذایی که باعث تضعیف استخوان می شوند 
 
بعضی موادغذایی که روزانه مصرف می شود باعث تضعیف استخوان ها می شود. این مواد ماده معدنی را از استخوان ها خارج می کند یا این که مانع از رشد استخوان ها می شود.

آداب میـهـمانـی دادن و میـهـمـانـی رفـتـن 
 
میـهـمانـی دادن و میـهـمـانـی رفـتـن نـیـز بـه نوبه خود واجد آداب و اصول اساسی است که می بایست به دقت رعایت گـردند تـا اوقــات مــفـرح، بــی خطر و بیاد ماندنی هم برای میزبان و هم میهمانان فراهم آید.آیا می خواهید میزبانی شما در همه جهات تمام و کمال باشد؟ این مقاله به شما کمک می کند تا یک میهمانی بی نقص داشته باشید

سرطان بی هدفی 
 
هنگامی که هدفی در زندگی ما پدیدار می گردد، قدرت، صبر و امید ما افزایش می یابد ، جسم ما توان بیشتری پیدا می کند و روح ما نیز آرامش و شادابی دو چندانی در خود حس می کند. هنگامی که یک زندگی ، مسئولیت و بار یک زندگی دیگر را به دوش می کشد ، قدرت ، صبر ، همت و امید آن چند برابر و زندگی شیرین تر و استوار تر می شود.

تفاوتهای مغزی مردان و زنان 
 
مغز مردان ساده، اما مغز زنان پیچیده است. بخش چپ مغز مردها، هنگام صحبت کردن فعال می‌شود. اغلب برای خانم‌ها این پرسش پیش می‌آید که چرا مردان اینقدر روی خاموش کردن تلویزیون هنگام زنگ زدن تلفن اصرار دارند؟ زن‌ها با تعجب از خود می‌پرسند: چرا مردها وقتی مشغول خواندن روزنامه یا دیدن تلویزیون هستند، نمی‌توانند سخنان همسر خود را بشنوند؟ تقریبا همه زنان دنیا از نشنیدن‌های شوهرشان در رنج و عذابند. دلیل چنین ضعفی این است که مغز یک مرد برای انجام یک کار در یک زمان شکل گرفته، زیرا فیبرهای ارتباطی کمتری بین دو نیمکره مغزی او هست. اگر از مردی در حال مطالعه یک اسکن مغزی بگیرید، خواهید دید او در این هنگام کاملا کر شده است! اما مغز زن برای کارهای متفاوت در آن واحد شکل گرفته است و می‌تواند از هر دو نیمکره مغز خود بهره ببرد. زن می‌تواند چند کار متفاوت را در یک زمان انجام دهد. مغز همیشه فعال زن هرگز بی‌کار نمی‌ماند. او می‌تواند در یک زمان با تلفن حرف بزند، غذا بپزد و تلویزیون ببیند.

نکته های پند آموز - شکستها رهگشای موفقیتند 
 
بردباری لازم است و نیز انتظار زمان موعود را کشیدن ، شاهد بودن وسختی کشیدن عزیزان و صبوربودن و مقاومت کردن ، و با اعتماد راهی را دنبال کردن که خدا برای زندگانی ما و فرزندانمان برگزیده است

12 نکته برای فکر کردن 
 
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که افراد موفق و هوشمند چگونه فکر کرده اند و چطور توانسته اند به موفقیت شان برسند؟ شاید شما هم جزو کسانی باشید که علاقمند هستند پا به درون این دنیای بزرگ برای رقابت و پیشرفت بگذارید. اگر چنین است بد نیست با ۱۲ فرمول مهم برای پیشرفت در این مسیر آشنا شوید.

نرمش طبی کمر درد 
 
یکی از علل مهم زمینه ساز کمر درد ضعف عضلات اطراف ستون مهره و شکم است. انجام نرمش هایی برای تقویت این عضلات اگر به درستی انجام شوند میتوانند تا حد زیادی شدت کمر درد را کم کرده یا کاملا بهبود دهند.

قوانین مورفی 
 
قوانین مورفی تسکین دهنده بدبیاری ها و بدشانسی هاست. قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می کرد. در یکی از سخت ترین آزمایشهای پروژه یک تکنسین خنگ تمام سیم ها را برعکس وصل کرد و آزمایش خراب شد. مورفی درباره این تکنسین گفت: "اگه یه راه برای خراب کردن چیزی وجود داشته باشه او همون یه راه رو پیدا می کنه" و این اولین قانون مورفی بود. در ابتدا در فرهنگ فنی مهندسین رواج پیدا کرد و بعد به فرهنگ عامه راه پیدا کرد. بعداً قوانین دیگری هم بعد از کسب رتبه لازم از بنیاد مورفی در زمره قوانین اصلی قرار گرفتند .

خواص درمانی میوه ها 
 
میوه ی تازه نه تنها باعث از بین رفتن گرسنگی کاذب شما میشود بلکه ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را نیز تامین میکند.شما میتوانید سیب،موز،پرتقال و هر میوه دیگر را انتخاب کنید.

تصور بیماری 
 
یک روانپزشک " خود بیمار انگاری " را از بیماری های شبه جسمی دانسته که ممکن است به مرور زمان فروکش کند اما تاکید کرده است که استرس یا فشارهای روحی ، آتش این اختلال را شعله ور می سازد.

تاریخچه بازنشستگی 
 
در حقیقت میتوان گفت بیست و دوم آذر 1301 روز پیدایش نظام بازنشستگی در ایران است . قبل از آن در روابط استخدامی دولت و مستخدم حالتی که مستخدم بدون انجام دادن کار از حقوق یا مقرری بهره مند شود وجود نداشت .

مراقبتهای دوران سالمندی 
 
پیش‌بینی می‌شود تا سال 1400 تعداد سالمندان کشور به 10 میلیون نفر یعنی حدود 10 درصد جمعیت کشور برسد و براین اساس برنامه‌ریزی برای این جمعیت اقدامی کاملا ضروری است تا سالمندان بتوانند دوران سالمندی خود را با شادی و پویایی زندگی کنند.
  -- [آرشيو]