شنبه 3 اسفند 1398
صفحه اصلی > اخبار - جزئيات اخبار

مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 1394

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه دولت همه ساله مبلغی را برای افزایش حقوق بازنشستگان در نظر می گیرد، تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در سال 94 تلاش می کند با هدف کمک به بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش غیر از مبلغی که دولت اعلام می کند درصدی را نیز به حقوق این افراد اضافه کند.
 
 مبلغ 603 هزارو 500 تومان عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی از 21 بهمن ماه بر اساس حروف الفبای نام خانوادگی پرداخت می گردد.
 
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، سید تقی نوربخش در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه دولت همه ساله مبلغی را برای افزایش حقوق بازنشستگان در نظر می گیرد، تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در سال 94 تلاش می کند با هدف کمک به بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش غیر از مبلغی که دولت اعلام می کند درصدی را نیز به حقوق این افراد اضافه کند.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مبلغ 603 هزارو 500 تومان عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی جمعاً بالغ بر یکهزار و 300 میلیارد تومان است که از 21 بهمن ماه بر اساس حروف الفبای نام خانوادگی قابل پرداخت خواهد بود.

نوربخش درباره مسکن امید بازنشستگان نیز گفت: سازمان تامین اجتماعی برای تسریع در ساخت این نوع مسکن، تاکنون جلسات متعددی را با وزیران مسکن و رفاه اجتماعی تشکیل داده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اختصاص بودجه ای معادل 200 میلیارد تومان برای سال 94 ویژه آغاز طرح های مسکن امید بازنشستگان خبر داد و ابراز امیدواری کرد : مراحل ساخت آن امسال آغاز شود.

بازنشستگی کارگران با ۲۵ سال سابقه

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه گفت : کارفرمایان می توانند کارگران خود را با ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته کنند.

سید تقی نوربخش به ماده 10 قانون نوسازی صنایع اشاره کرد و افزود: براساس این قانون چنانچه فردی پس از25 سال کار بخواهد 5 سال زودتر بازنشسته شود علاوه براینکه دولت باید حق بیمه 5 سال کارگر را پرداخت کند کارفرما نیز موظف است مستمری پنج سال آن را تقبل کند.

وی با بیان اینکه دولت نمی تواند منابع مربوط به این قانون را تامین کند درباره بخشنامه ای که در این خصوص صادرکرده است، افزود : در صورتی که کارفرمایان تمایل داشته باشند می توانند با پرداخت همه هزینه های پیش بینی شده در این قانون کارگران خود را بازنشسته کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تعداد بیمه شدگان این سازمان را تا پایان آبان امسال 39 میلیون و 700 هزار نفر برشمرد و گفت : در سال جدید 380 هزار نفر به تعداد بیمه شدگان افزوده شده است.

کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری

نوربخش همچنین از کاهش مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال جاری خبر داد و گفت: بررسی ها نشان می دهد تعداد مقرری بگیران از 215 هزار نفر به 170 هزار نفر رسیده است.

وی یکی از دلایل رشد منفی مقرری بگیران بیمه بیکاری را شناسایی افرادی دانست که همزمان با دریافت این مقرری مشغول به کار بودند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این سازمان امسال با کسری بودجه مواجه نشده است کسری بودجه سال گذشته را 5 هزار میلیارد تومان دانست و گفت : سازمان تامین اجتماعی به جای فروش دارایی ها و دریافت تسهیلات بانکی تلاش کرده است با مدیریت صحیح این میزان کسری بودجه را جبران کند .

وی همچنین از پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد، داروخانه ها، پزشکان و... تا اول آبان خبر داد و گفت: سازمان تامین اجتماعی در نظر دارد تا پایان بهمن مطالبات پزشکان عمومی و متخصص را پرداخت کند.
مأخذ: 
 
    گروه خبري   :   اخبار کانون
تاریخ    :   1393/11/22
تعداد دفعات مشاهده    :   17347 بار
ساعت    :   12:27:19
نظرات کاربران
رضا 1394/03/17   07:53:58
  باسلام بنده با پرداحت بيمه خدمت 26 سال سابقه كه همه هم در رنگسازي بوده و جزو مشاغل سخت وزيان آور بوده دارم اما متاسفانه بدلايل مختلف از جمله ناقص بودن پرونده بدليل اينكه حكمهايم درست نبوده هنوز بازنشسته نشده ام كمكم كنيد به ديگه خسته شده ام


یوسف 1394/02/20   14:29:39
  آقای مدیر عامل سازمان ما بازنشسته های قبل از موعد سال 92 هر کدام بین 1 ماه تا 24 ماه سابقه کمتر از 30 سال داریم و این مدت را به ما ارفاق نشد . در حالیکه سری قبل از ما تا 60 ماه هم ارفاق گرفتند و چند سال قبل از ما با احتساب 30 سال کامل بازنشسته شدند . یعنی ما هم بیشتر کار کردیم و هم با سنوات کمتر بازنشسته شدیم . خواهشا ما را هم دریابید .


جلال سهرابی 1393/12/22   15:29:53
  با سلام خدمت بزرگواران تصمیم گیر تامین اجتماعی
متاسفانه هیچگونه فرقی بین جانبازان وبقیه دوستان نیست در صورتی که شاغل بودیم شالی یک سکه وهزینه سفر و معاف از مالیات بودیم ولی متاسفانه سازمان تامین اجتماعی هیچگونه مزایایی برای ایثارگران در نظر نگرفته شایدم من بی خبرم حقوق از بانگ تجارت میگیرم واز وام 2 میلیونی هم محروم هستم


علی 1393/12/07   12:16:43
  با سلام
اگر چه هر چقدر به کارمندان کشور بابت افزایش جقوق اضافه شود با توجه به تورم غیر ملمویس اعلامی دولت و تورم چند برابری ملموس با گوشت و پوست مردم در واقعیت ، باز هم قشر کارمند با هزاران مشکل مواجه هستند اما فراوش نشود که بازنشستگان امروز نیز کارمندان دیروزی بوده اند که با توجه به شرایط حاکم بر آنان مشکلاتی به مراتب بیشتر از کارمندان داشته و با افزایش ناچیز حقوق در مقابل تورم واقعی روز به روز فقیر تر میشیوند


متحد-ازتهران 1393/12/04   08:42:57
  ای کاش حقوق مابازنشسته های مستضعف ولی درعوض صادق و دارای عزت نفس هم مثل کارمندان ستادی تحت نظر!! ریاست محترم جمهوری که دربهمن ماه!!؟ 35درصد اضافه شدبماند>>>>هیچ!! 14درصدهم قراراست برای سال 94 اضافه شود آنهم هیچ!!اضافه میشد...!! چی ی ی ی ی....میشد؟؟؟؟


علی 1393/11/27   15:26:53
  آقای نوربخش عزیز واجب تر از همه مسائل برای ما بازنشستگان پیش از موعد تامین اجتماعی برگرداندن حقمان به خودمان است که ناجوانمردانه از ما سلب شده است. حق ما را همین امروز به ما برگردانید که شاید فردا دیر باشد.


متحد-ازتهران 1393/11/25   14:06:02
  باسلام:بنیادشیدکه مارو صاحب خونه نکردحالا بایدچندسالی هم منتظرتامین اجتماعی بمونیم !تا ببینیم مارو صاحب خونه میکنه یااینکه این هم سرکاریه !تازه اگه زنده باشم!! من که چشمم اب نمیخوره !؟ امان از وعده و وعید هاهاهاها


مصطفی 1393/11/25   11:53:19
  آقای نوربخش شما جیب ما رو نزن.
لطف اضافی نخواستیم.


1
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

کد فوق را اینجا وارد کنید