صفحه اصلی > اخبار - جزئيات اخبار

میزان افزایش مستمری بازنشستگان در سال 1392

درباره میزان افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان در سال 1392 پیشنهاد مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به هیأت‌مدیره این است که حداقل افزایش از اول فروردین‌ سال 1392 برابر 18 درصد باشد و چنانچه حقوق فردی با اعمال این ضریب کمتر از یکصدهزار تومان افزایش یابد، حداقل افزایش حقوق به میزان یکصدهزار تومان اعمال می‌شود.

توضیحات سازمان تأمین اجتماعی در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران
پیرو مصاحبه مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ، نظر به این که مطالب نقل شده در برخی خبرگزاری‌ها و مطبوعات موجب پرسش بازنشستگان محترم شده است، به این وسیله توضیحات تکمیلی در رابطه با مطالب مورد پرسش، ارائه می‌شود.

1 - درباره میزان افزایش حقوق و مزایای بازنشستگان در سال 1392 پیشنهاد مدیرعامل سازمان به هیأت‌ مدیره این است که حداقل افزایش از اول فروردین‌ سال 1392 برابر 18 درصد باشد و چنانچه حقوق فردی با اعمال این ضریب کمتر از یکصدهزار تومان افزایش یابد، حداقل افزایش حقوق به میزان یکصدهزار تومان اعمال می‌شود.
بدیهی است چنانچه براساس اعلام بانک مرکزی و تصمیم مراجع عالی درصد افزایش حقوق بیش از این میزان پیشنهاد شود، سازمان تأمین‌اجتماعی آمادگی تأمین اعتبار و پرداخت آن را دارد.
2- مدیر عامل سازمان تأمین‌اجتماعی در پی تأکیدات ریاست‌ جمهوری، به هیأت‌ مدیره سازمان پیشنهاد داده است تا حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری‌ بگیرانی که با 30 سال سابقه کار با شرط سنی 50 سال بازنشسته شده‌اند و همچنین آن دسته از بازنشستگان که 20 سال متوالی و یا 25 سال متناوب سابقه فعالیت در مشاغل سخت و زیان‌آور داشته‌اند؛ در سال 1392 حداقل حقوق و مزایای آنان 700 هزار تومان تعیین و پرداخت شود. که این موضوع هم اکنون در هیأت مدیره سازمان در حال بررسی است و چنانچه تصویب شود برای تأیید نهایی به هیأت امنای سازمان ارسال خواهد شد.
3- در رابطه با ذخیره احتیاطی حقوق بازنشستگان و مستمری‌ بگیران سازمان تأمین‌ اجتماعی نیز باید خاطرنشان کرد که در راستای اجرای دستور مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی با تدبیر مدیرعامل محترم این سازمان و به منظور مصون ماندن از نوسانات تورمی و همچنین تخاصم دشمنان انقلاب، از 3 ‌ماه قبل جلساتی تشکیل شد تا کارکنان سازمان، حداکثر توان خود را برای ذخیره حداقل 6 ماه حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی به کار بندند و در حال‌ حاضر نیز با تدابیر انجام شده از سوی مدیر عامل سازمان و الطاف خداوند متعال، ذخیره احتیاطی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران توسط سازمان تأمین‌اجتماعی به اندازه یک‌ سال فراهم شده است. این اقدام در نوع خود بی‌نظیر بوده و معضل پرداخت حقوق این قشر عظیم که از سال 87 تا کنون بدون داشتن حتی یک ماه ذخیره احتیاطی سازمان را با مشکل مواجه کرده بود، مرتفع شده است.
4- در رابطه با پرداخت بدهی‌های بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، پزشکان و سایر مراکز طرف قرارداد نیز مبلغ 800 میلیارد تومان تأمین اعتبار شده است و پرداخت بدهی آن‌ها از هفته جاری آغاز و حداکثر ظرف 15 روز آتی نسبت به تسویه حساب با مجموعه‌هایی که اسناد آنان در مجموعه اسناد پزشکی رسیدگی و تأیید نهایی شده باشد، اقدام می‌شود.
اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی
 
مأخذ : سایت سازمان تأمین اجتماعی http://www.tamin.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=5&Id=3175 
    گروه خبري   :   اخبار کانون
تاریخ    :   1391/10/08
تعداد دفعات مشاهده    :   1153 بار
ساعت    :   20:36:27
نظرات کاربران
نظرشما
نام
 
آدرس صندوق الکترونیکی
   
نظرات کاربران
 

کد فوق را اینجا وارد کنید